Tesla Model S – перший електромобіль, якому вдалося стати найбільш продаваним преміум седаном в Західній Європі та Північній Америці. По об’ємах продаж ця модель обійшла таких традиційних фаворитів ринку як:
- Mercedes S;
- BMW 7-ї серії;
- Porsche Panamera.
Зараз даний електрокар є найшвидшим масовим седаном на дорозі. У топовій комплектації автомобіль розганяється до 100 км/год всього за 2,5 сек. Максимальна швидкість обмежена електронікою і складає 249 км/год. А випущена у 2021 році повнопривідна Tesla Model S Plaid з трьома електродвигунами загальною потужністю 1000 к.с. взагалі розганяється до сотні за 2,1 сек. Максимальна заявлена швидкість – 322 км/год.
Модельні версії і комплектація
Всього станом на 2022 рік компанія випустила 19 модифікацій Tesla Model S. Перша зійшла з конвеєра в 2012 році. Остання ж модифікація розроблена і реалізована у 2021. Зараз можна придбати такі сучасні версії цього електроавтомобіля:
- 75D/Standard Range;
- 90D;
- 100D;
- P100D;
- Performance;
- Long Range Plus;
- Plaid.
Заявлена дальність ходу, в залежності від потужності батареї, становить 520-840 км.
По комплектації автомобіль переважає більшість інших сучасних седанів, навіть тих, які випускаються в обмеженій серії. В стандартний набір входить:
- двозонний клімат-контроль;
- круїз-контроль;
- автопілот;
- електропривод на обидві осі з можливістю незалежного регулювання крутного моменту для кожної з них;
- розумна підвіска на 5 позицій з пам’яттю налаштувань (в тому числі автоматична зміна положення в залежності від координат і швидкості руху);
- 17-дюймовий планшет на бортовій панелі з виходом в інтернет-мережу (відкриває можливість керувати мультимедіа та усіма налаштуваннями і режимами автомобіля);
- функція розпізнавання водія по смартфону або по чіп-карті в ключах (при цьому автомобіль запам’ятовує всі основні налаштування для конкретного водія. Наприклад, положення сидінь, дзеркал, автоматичне висування дверних ручок при наближенні до автомобіля та інше);
- люк або панорамний дах (положення регулюються на сенсорному екрані або з допомогою скролу на кермі чи через мобільний додаток);
- система очищення повітря в салоні (видаляє до 99% сторонніх мікроелементів);
- запам’ятовування радіокодів від гаража чи шлагбауму і самостійне їх відкриття при наближенні;
- 8 подушок безпеки та багато іншого.
Оновлення програмного забезпечення можливе через бортовий планшет. Тому не обов’язково заїжджати в дилерський центр, щоб скористатися новими можливостями.
Через відсутність двигуна під капотом, передні сидіння трохи зміщені вперед. Це дає більше простору на задньому ряді. Крім того в автомобілі передбачено два додаткові дитячі крісла, що перетворює Tesla Model S в 7-місний електрокар.
Відмінності між Tesla Model S для європейського та американського ринків
Для різних континентів Tesla випускає автомобілі з деякими відмінностями. Основна з них стосується зарядки автомобіля через відмінності в стандартах. У першу чергу існує відмінність в роз’ємах. Для Європи використовуються порти Type 2, CCS Combo, а також іноді Chademo. Останній видає швидкість зарядки 50 кВт/год., а CCS – до 200 кВт/год.
В Америці популярна зарядка через Supercharger (мережа швидких зарядних станцій від компанії Tesla). Швидкість зарядки складає 300 кВт/год, що дозволяє заповнити 80% ємності батареї менше як за 40 хвилин. Для Європи доведеться купити спеціальний перехідник, але він має бути обов’язково розблокованим через Factory Mode.
Між моделями для США і Європи є відмінність в оптиці. В європейському варіанті використовуються направлений пучок світла і постійно включені ходові вогні, а також помаранчеві задні ліхтарі повороту. В американській версії ліхтарі повороту червоні.
Дзеркала заднього виду в моделях для США, згідно стандартів, мають ефект збільшення, чого немає в європейських варіантах.
Також, через відмінність стандартів, Tesla Model S для Європи має більшу заявлену дальність ходу, ніж варіанти для США.